یک پرستار خوب و دلسوز چه ویژگی هایی دارد؟

آیا می دانید پرستار خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مهمترین وظیفه ی یک پرستار انجام فرامین پزشک به نحو احسنت می باشد، باید توانایی در کنترل دارو و نشانه های تشدید یا بهبود بیماری را داشته باشد، پر خطرترین موقعیت زمانی است که یک پرستار احساس کند از دکتر خیلی بیشتر و یا بهتر می داند.

حال این پرستار می تواند پرستار بیمار باشد یا کودک یا سالمند که بهتر است از او به عنوان یک پرستار خوب و با تجربه یاد شود.

و از دیگر موارد پرخطر این است که پرستار در زمان انجام وظیفه ی خود در بیماری های خاص، خواب آلوده و یا خواب سنگین باشد که می تواند مشکلات مخصوص و خطرناکی را به وجود بیاورد، پرستار خوب باید از بیماری های فردی که از آن پرستاری میکند آگاه باشد.

حتما بیشتر میخواهید بدانید که پرستار خوب چه ویژگی هایی دارد یک پرستار خوب باید با کوچکترین صدا و یا تماس از خواب بیدار شود، او باید در داشتن این ویژگی بسیار قوی باشد، چه بسا که در این لحظات حساس ممکن است با یک سهل انگاری کوچک مشکل بسیار بزرگی را پیش آورد.

پرستار باید از هوشیاری کامل و دقت بسیاری برخوردار باشد و در مراقبت بسیار کوشا باشد، اگر قرار است به بیمار در ساعات مشخصی دارو داده شود پرستار به جای اینکه بخواهد در ذهن خود یاداوری کند که چه کار باید بکند بهترین راه یادداشت کردن تمام وظایفی است که او قراره انجام بدهد.

از دیگر موارد پرستار باید در اتاق بیمار سکوت را کاملا رعایت کند و آرامش رابه خوبی برقرار کند، سروصدا کردن، با صدای بلند صحبت کردن، صدای بلند تلویزیون ورادیو، در را باز وبستن کردن، صدای زنگ موبایل یا تلفن و… به هر حال هر گونه صدایی که باعث شود آرامش بیمار را برهم بزند در مورد ویژگی های پرستار خوب در ویکی پدیا بیشتر بخوانید.

پرستار خوب چه ویژگی هایی دارد

پرستار خوب چه ویژگی هایی دارد

پرستار خوب چه ویژگی هایی دارد :

او باید صبر و تحمل بسیاری داشته باشد، همدردی با بیمار مهمترین راهکار در نگهداری بیمار است این تحمل فقط با عشق و مهربانی به دست می آید نه با پول این ویژگی با پول نمی تواند قابل اجرا باشد.

پرستار باید از درک و فهم بالایی برخوردا باشد، این توانایی در او باعث شده که در نگهداری بیمار مقدمات کار را به خوبی فراهم کند.

زبل و چالاک بودن پرستار از دیگر ویژگی های اوست، هرچند این مورد در انجام همه ی امور لازم نیست ولی نداشتن این خصوصیت در بعضی کارها باعث ایجاد آسیب و مشکلاتی می شود، بیاد بتواند سریع تمام اموری که به او ملحق شده انجام دهد.

شاد و سرزنده بودن پرستار در روحیه ی بیمار هم تاثیر به سزایی دارد، چرا که وجود غم و ناراحتی در اتاق بیمار باعث شده که بیماری او تشدید پیدا کند، دیگر اینکه اتاق بیمار را باید تمیز و مرتب نگه دارد، و هیچ چیز آلوده ایی در کنار بیمار نباشد و همچنین حواسش به دمای اتاق بیمار باشد و آن را خوب کنترل کند.

پرستار مهربان و دلسوز باشد وبه حرفهای بیمار هم توجه کند، سعی کند نیاز ها و خواسته های آنها را برآورده کند.

پرستار خوب چه ویژگی هایی دارد

پرستار خوب چه ویژگی هایی دارد

او باید احساسات خود را کنترل کند چون ممکن است پرستار یک بیماری باشد که با مرگ در حال دست و پنجه نرم کردن می باشد، یا بیماریش طوری است که درد خیلی زیادی را باید تحمل کند، پرستار نباید اجازه دهد که احساساتش بر او غلبه کند او بار همچنان احساسات خود را قوی و ثابت نگه دارد.

مسولیت پذیری هم یکی دیگر از ویژگی های یک پرستار خوب می باشد، او باید بداند که نباید کاری را اشتباه انجام دهد و با جان یک بیمار بازی کند و اگر اشتباهی در انجام کارش مرتکب شد به بیمار اطمینان دهد که در اسرع وقت و به خوبی درست خواهد کرد.

پرستار کودک

پرستار کودک

شما میتوانید یک پرستار خوب که این ویژگی ها را دارد را برای نگهداری از سالمند یا نگهداری از کودگ و یا نگهداری از بیمار به منزل خود بیاورید و خیالتان را از مراقبت به نحو احسن سالمند یا کودک یا بیمار راحت کنید.

طلوع حیات با سال ها تجربه میتواند پرستار کاملا حرقه ای و خوب را به شما معرفی کنید کافیست همین حالا گوشی را بردارید و با طلوع حیات تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست