پرستار کودک در منزل ، مراقبت از کودک ، نگهداری از کودک در تهران

مراقبت از کودک

مراقبت از کودک

پرستار کودک کیست و چرا باید نگهداری از کودک خود را به پرستار کودک بسپارید؟

به فردی که در امر مراقبت از کودک به مادر کمک می کند، پرستار کودک یا پرستار بچه گفته می شود.

امروزه با توجه به افزایش تعداد مادران شاغل در ایران، برخی از مادران ترجیح می دهند به جای گذاشتن فرزند خود در مهد کودک پرستاری را استخدام کنند که در خانه به مراقبت از فرزندانشان بپردازد.

مسئولیت نگهداری از کودک در منزل با توجه به سن و تعداد کودکان خانواده متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال پرستار نوزاد وظیفه دارد به موقع به او غذا بدهد، پوشک او را تعویض کند و به اندازه ی کافی او را بخواباند تا استراحت کند ولی پرستار یک کودک 5 ساله علاوه بر این وظایف باید با او بازی کرده و به کودک آموزش های لازم را هم بدهد.

انتخاب پرستار کودک در منزل به دلیل تاثیرپذیری بسیار از دیگران بسیار حساس است.

وظایف پرستار کودک در منزل

مزایای نگهداری از کودک در منزل

کودک شما در محیطی آشنا می ماند و از توجه و دقت فردی برخوردار می شود.

در معرض بیماری و رفتار سایر کودکان که در مهد کودک ها هستند قرار نمی گیرد.

هنگامی که فرزندتان بیمار است دیگر نیازی نیست که برنامه ریزی متفاوتی برای کار خود و مراقبت از او داشته باشید سلامت کودک را نیز میتوانید به پرستار کودک در منزل بسپارید.

پرستار کودک میتواند برخی از کارهای سبک خانه که مربوط به کودک است را نیز انجام دهد.

دیگر لازم نیست نگران جابجایی و بردن و آوردن فرزند خود باشید این کار را نیز میتوانید به پرستار کودک بسپارید.

هزینه نگهداری از کودک :

دوستان زیادی به ما می گویند که هزینه مراقبت از کودک در منزل چقدر است و میگویند در سایت قیمت ها را درج کنیم دوستان عزیز توجه داشته باشید که بعد از تماس شما با کارشناسان ما سوالاتی در مورد کودکتان و شرایط نگهداری کودک از شما می پرسند و با توجه به شرایط و اینکه به صورت ساعتی یا روزانه یا ماهانه میخواهید این مراقبت صورت گیرد قیمت پرستار کودک در منزل را به شما اعلام میکنند، پس برای استعلام هزینه لطف کنید با طلوع حیات تماس بگیرید.

موارد مشخص کننده هزینه نگهداری از کودک در منزل به شرح زیر می باشد:

در سالیان گذشته نرخ پرستار کودک از طرف اتحادیه تعیین میگردد و این هزینه ها برای شرکت هایی مثل طلوع حیات که دارای مجوز می باشند ارسال می شود و طلوع حیات با توجه به این تعرفه ها هزینه نگهداری از کودک در منزل را به شما عزیزان اعلام میکنند، استخدام پرستار کودک در منزل دارای هزینه زیادیست و بسیاری از خانواده ها نمی توانند هزینه مراقبت از کودک خود را بپردازند، اما می توان این هزینه را با دانستن برخی از موارد کمتر کرد، پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما در طلوع حیات تماس بگیرید و در این مورد راهنمایی بگیرید تا هزینه پرستار کودک در منزل را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

تعرفه پرستار کودک در منزل سال 1398 که اتحادیه اعلام کرده را با تماس با طلوع حیات بدست آورید.

طلوع حیات با توجه به موارد زیر حقوق پرستار کودک را مشخص می کند و به شما عزیزان اعلام میکند:

تعداد بچه هایی که قرار است پرستار کودک از آنها مراقبت کند تعیین کننده می باشد.

سایر وظایفی که والدین کودک از مراقب کودک میخواهند در حقوق پرستار کودک تأثیر گذار است.

پرستاری که برای مراقبت از کودک خود میخواهید استخدام کنید اگر دارای سابقه و تجربه بالا باشد مطمئناً هزینه بیشتری دریافت خواهد کرد.

پرستارهای طلوع حیات دارای مدرک هستند و این مدرک مرتبط و گواهینامه پرستاری از کودک در منزل در تعیین هزینه پرستاری از کودک تأثیرگذار می باشد.

هر پرستاری که به منزل شما می آید بر اساس زمانی که در منزل شما می باشد هزینه را براورد میکنند، مثلاً یک ساعت باشد یا 10 ساعت متفاوت است یا قرارداد روزانه باشد یا ماهیانه یا سالانه این موارد نیز در تعیین هزینه پرستار کودک تأثیرگذار است.

سعی کنید بعد از تماس با طلوع حیات از کارشناسان بخواهید پرستار کودک که استخدام می کنید در نزدیکی محل اقامت شما باشد چون هزینه رفت و آمد پرستار به منزل شما اگر زیاد باشد مطمئناً هزینه استخدام پرستار کودک را بالا می برد.

اینکه شما به پرستار کودک چه وظایفی را می سپارید بسیار در هزینه تأثیرگذار است، مثلاً هزینه مراقبت از کودک بیمار بیشتر از هزینه مراقبت از کودک سالم است چون انرژی بیشتری از پرستار کودک میگیرد مثل دادن دارو به کودک بیمار و کمک به حرکت بیمار در صورتی که کودک نتواند به راحتی راه برود یا پخت غذاهای خوب و مقوی و دادن غذا به کودک یا پانسمان کودک و بسیاری از موارد دیگر که باعث می شود هزینه بالاتر برود، یا اگر از پرستار کودک وظایفی را در منزل بخواهید که در عرف نباشد هزینه ها افزایش می یابد.

مراقبت از کودک

مراقبت از کودک

نحوه ی برقراری رابطه خوب با شخصی که پرستاری کودک شما را انجام می دهد

 • به پرستار کودکتان بگویید چه راهی را برای ارتباط ترجیح می دهید (از طریق پست الکترونیکی، تلفن، به صورت نوشتاری، یا به صورت حضوری)
 • اگر احیاناً کودک شما مشکلاتی در خانه دارد آن را با پرستار کودک خود در میان بگذارید مثلاً اگر او نمی خوابد یا غذا نمی خورد یا مشکل رفتاری دارد.
 • در مورد تنش ها و یا تغییراتی که ممکن است باعث نگرانی فرزندتان شود با پرستار کودک صحبت کنید.
 • به زمان شخصی پرستار کودک خود احترام بگذارید و برای تحویل گرفتن کودک خود دیر نکنید.

مهارت های ضروری پرستار کودک

 • پرستار کودک باید انگیزه برای پیشرفت فردی و اجتماعی کودک داشته باشد.
 • پرستار کودک باید توانایی ایجاد ارتباط نزدیکی با پدر و مادر کودک را داشته باشد.
 • پرستار کودک باید قدرت تخیل بالایی داشته باشد.
 • پرستار کودک باید قادر باشد تا فعالیت ها و سرگرمی های مهیجی را برای کودک شما درنظر بگیرد.
 • پرستار کودک باید مسئولیت پذیر باشد.
 • پرستار کودک باید توانایی مقابله با شرایط غیرقابل انتظار را داشته باشد.
 • پرستار کودک باید دارای ویژگی های اخلاقی مانند صبر، تحمل و بردباری، و شوخ طبعی داشته باشد.
 • پرستار کودک باید با انرژی باشد و از استقامت بالایی برخوردار باشد.
پرستار کودک

پرستار کودک

پرستار کودک در چه مواردی باید مهارت داشته باشد

گاهی به دلیل شاغل بودن والدین، بجای اینکه کودکان خود را به مهد ببرند ترجیح میدهند پرستاری در داخل منزل از فرزندشان مراقبت کنند.

پرستار کودک چند وظیفه دارد :

تغذیه کودک :

از مهمترین موارد تغذیه کودک می باشد، لازم به ذکر است که پرستار باید به تایم غذا خوردن کودک توجه داشته باشد و در برنامه غذایی کودک انواع غذاها را که ویتامین های مختلفی دارد را در برنامه کودک قرار دهد، حتما در همه موارد با والدین کودک هماهنگی انجام دهد.

خواب :

از موارد خیلی ضروری در نگه داری کودک باید به آن توجه داشت داشتن خواب کافی کودک می باشد، آن دسته از کودکانی که خواب کافی دارند در طول روز نشاط بیشتری برخوردار هستند.

کمبود خواب باعث کاهش سیستم ایمنی و اختلال در رشد آنها دارد، ساعت خواب نوزاد بین 16تا20 ساعت، از 6 ماهگی تا 1سالگی 3ساعت در روز و 11 ساعت در شب کم کم با بزرگ شدن ساغت خواب کمتر از نوزادی می شود به 10 تا 12 ساعت در روز می رسد.

مراقبت از کودک

بازی وآموزش با کودک :

مراقبت از کودک

مراقبت از کودک

از پرستار کودکان انتظار میرود که با هماهنگی والدین کودک یک سری آموزشها را در کنار بازی با کودک انجام دهد، آموزش زبان انگلیسی، آموزش بازی های فکری، موسیقی، نقاشی و… می باشد، اسباب بازی هایی را در اختیار کودک قرار دهد وبازی هایی با کودک انجام دهد که به رشد مغزی کودک کمک کند.

در هنگام استخدام پرستار به این نکته باید توجه کنید :

با بهره مندی از پرستار مجرب با انتخاب بهترین گزینه برای داشتن یک پرستار خوب با مشاوران ما تماس بگیرید، البته خانواده ها باید قبل از هماهنگی با مرکز، خواسته ها و ویژگی های اولیه خود را جهت استخدام پرستار به مرکز مطرح کنند.

در مصاحبه به عادات غذایی کودک، ویژگی رفتاری، حساسیت غذایی کودک بپردازند همچنین دفترچه بیمه و تلفنهای ضروری در دسترس پرستار باشد.

مرکز مراقبت از کودک و ارائه مراقبت های پرستاری در منزل طلوع حیات یکی از معتبرترین مراکز پرستاری تهران می باشد که با ارائه خدمات تخصصی و کادری مجرب آماده ی نگهداری و مراقبت از فرزندان دلبندتان می باشد.

دوستان و همراهان عزیز توجه داشته باشید که مراقبت از کودک بسیار مهم است و در انتخاب پرستار کودک حساسیت داشته باشید طلوع حیات دارای پرستارانی است که با تست های مختلف توسط متخصصان امر استخدام شده اند که هم آموزش دیده و دارای مدرک مربوطه و هم از نظر اخلاق و هم رفتار با کودک از ویژگی های خوبی برخوردار است.

پیشنهاد میکنیم برای اینکه خیالتان از مراقبت از کودکتان آسوده باشد همین الان تلفن خود را بردارید و با طلوع حیات تماس بگیرید و یک پرستار فوق حرفه ای را برای نگهداری از کودکتان دلبندتان استخدام کنید.

پرستار کودک

پرستار کودک

سوالات متداول کاربران طلوع حیات در مورد مراقبت از کودک :

والدین چه نقشی در مراقبت از سلامت روانی کودک دارند؟

برای اینکه سلامت روانی کودک را به خوبی حفظ کرد باید والدین از سلامت روانیشان محافظت کنند، والدین باید محیطی سالم برای فرزندانشان مهیا کنند تا موجب بهبود سلامت روانی کودک بشوند، زمانیکه والدین این مشکلات را برطرف نکنند احتمالاً کودکان هم در معرض این مشکل قرار میگیرند، این مورد باعث شده که توانایی والدین به منظم کردن فرزندان و تحت فشار قرار دادن رابطه زوجین تاثیر بگذلرد.

از عوامل سلامت روانی که در کودک موثر است: جلب اعتماد، تقویت روابط سالم با اطرافیان، سازگار و هماهنگ و سازگار بودن، روشهای مدیریت کنترل استرس به فرزندان، شکل گیری عادات سالم، رشد عزت نفس، تشویق و تمجید، استقلال طلبی، رشد کلامی، رشد مهارت های جدید، الگوی موفق از جمله عوامل که در سلامت روان کودک تاثیر دارد.

کودک زیر 3سال را بچه کسی می توان سپرد؟

بهتر است قبل از 3 سالگی به مهد نفرستید و اگر مادر کودک شرایطی را دارد که بتواند کودک را به همراه خود به محل کار ببرد، البته بعضی از ادارات محل نگهداری از کودک دارند که میتوان فرزند را به خصوص در زمان شیردهی به محل کار برد.

یا اینکه در اتاقی نزدیک مادر یک پرستار از کودک مراقبت کند. مهمترین کار قبل از 3 سالگی انتقال محبت خوب و کامل به شیر خوار است، کودک باید احساس کند که در نبود مادر پرستارش از او به خوبی حمایت می کند.

اگر مادری شاغل است و مجبور هست کودک را از خود دور نگه دارد بهترین کار این است که نزد خاله یا مادر بزرگ و یا یک پرستار باشد که بچه در کنار او احساس امنیت و آرامش کند، کودکی که به زور به مهد برود دچار اضطراب جدایی میشود، این ارتباط و دلبستگی مادر و کودک باعث شده کودک احساس آرامش و امنیت داشته باشد.

کودک به آرامش، بوسیدن، لبخند، و تماس پوستی با والدین دارد اگر غیر از این باشد دچار اختلالات اضطرابی و روان پزشکی می شود.

قبل از گرفتن پرستار بچه به چه نکاتی باید توجه داشت؟

به پرستار کودک آموزش داده که از وسایل خانه چگونه استفاده کند.

اگر قرار است به مدت یک شب تا یک روز در منزل نباشید به افراد فامیل و یا آشنایان یاداوری کنید تا به منزل شما سر بزنند و بر کار پرستار نظارت داشته باشند.

تک تک اتاق ها را به پرستار کودکتان نشان داده و موارد ضروری را به نشان دهید.

توصیه های ایمنی را در مورد آتش سوزی با پرستار کودک بیان کنید.

پرستار از تمام بیماری های کودک آگاه کنید و او را در جریان بگذارید.

همچنین نکاتی از قبیل : غذا دادن به کودک، تفریح، خانوهده ی کودک چه کسانی هستند، وقت شناسی، محدودیت های خودش را بداند، پرستار کودکتان لیست تماس های ضروری را باید بداند.

مراقبت از کودک در برابر نور آفتاب

مراقبت از کودک در برابر نور آفتاب

بخش اول مراقبت از کودک در برابر نور آفتاب:

بخش دوم مراقبت از کودک در برابر نور آفتاب:

فهرست